V Orlové se poběží proti rakovině

Náš spolek se letos pustil do druhého ročníku charitativní akce “Orlovský Movember RUN“, která je od loňského roku realizována na podporu Nadačního fondu Muži proti rakovině.

Cílem této akce je především osvěta proti tomuto druhému nejčastějšímu nádorovému onemocnění, které je ročně diagnostikováno 8.000 mužům. “Ty statistiky jsou vážně hrozné, když jsem si přečetl že až 30% mladých mužů ve věku 15 – 40 let přijde k odborníkovi až v pokročilém stádiu nemoci a že až 23% z nich je sdělena diagnóza se zpožděním o více než půl roku, přemýšlel jsem nad tím, jak to změnit. A proto vznikl Orlovský Movember RUN. Máme v Orlové skvělý sportovní klub a já jsem vděčný za to, že mou myšlenku podpoří i letos.” říká hlavní organizátor akce a náš člen, Petr Drozdík.

Letos jsme navázali spolupráci s Nemocnicí Havířov, p. o., která pravidelně organizuje na začátek listopadu Den urologické prevence. Ten je určen převážně novým pacientům, kteří doposud v havířovské nemocnici urologickou ambulanci nenavštívili. Na bezplatné vyšetření lze přijít bez žádanky. Na akci bude mít prostor i ředitel havířovské nemocnice, pan Norbert SCHELLONG, který bude připraven odpovědět na případné dotazy.

Upoutávka na iTVO Orlová

Nadační fond Muži proti rakovině poskytne pro předmětnou akci i informační brožurky a reklamní předměty, které budou k dispozici zdarma pro účastníky této charitativní akce.

Sbírka pro dětskou onkologii

letošní akce se navíc rozroste o sbírku plyšových hraček, omalovánek, pastelek a dalších drobností, které pak odvezeme na oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. S nápadem přišel Městský sportovní klub Orlová a my jsme jedině rádi, že tuto akci můžeme obohatit i o pomoc dětem, které se ocitly v nemocnici.

Doprovodný program

Po ukončení běhu bude účastníkům hrátt kapela Chickaletta s Eliška Rusková. Nebudou chybět ani zajímaví hosté, z události na Facebooku lze vyčíst, že do Orlové dorazí např. ředitel Nemocnice Havířov – Norbert SCHELLONG, 20násobný železný muž ze Studénky – Jurij TARČA, bývalý příslušník francouzské cizinecké legie a expert v oblasti bezpečnosti a sebeobrany – Stanislav GAZDÍK, který je mimojiné autorem známé knihy 15 let v legii, spisovatelka a bývalá televizní moderátorka Lenka PASTORČÁKOVÁ, europoslanec Tomáš ZDECHOVSKÝ nebo První vicemiss Karvinsko 2015 – Markéta VYVLEČKOVÁ.

Registrace

Účastníkům doporučujeme se REGISTROVAT přes online formulář. Registrací získáme nejen povědomí o tom, na kolik účastníků se můžeme připravit, ale také díky tomu zajistíme i správný počet účastnických medailí, které pro tuto akci vyrobí společnost Poháry Bauer.

Účastníci si při registraci volí i délku tratě, které pro letošní rok budou v délce: 1,5km, 3,5km a 9km. Poběží se ulicemi našeho krásného města. Mapky jednotlivých tras uvádíme níže.

Partneři akce

Partnery letošní akce jsou: Městský sportovní klub Orlová, Nemocnice HavířovFakultní nemocnice OstravaHotel GARNI OrlováApartmány Orlová – ubytování v soukromíBezmariny.cz – na palubě s vámiNaše hnízdoAdrian Barber a Orlovské korýtko. Mediálním partnerem akce je portál eOrlova.cz

Všem partnerům děkujeme

Realizační tým spolku Orlová na furt, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *