Jarní úklid Orlové se vydařil

V sobotu, 6. dubna proběhl pod naší záštitou hlavní úklidový den v rámci akce Ukliďme Česko – Ukliďme Orlovou, kterou v našem městě organizuje už od roku 2014 náš kolega, Petr Drozdík.

Počasí přálo, bylo sluníčko a tak jsme se vydali uklízet nepořádek na Rajčulu a okolí Zimovůdky. Na mapě vybraných lokalit jich určitě najdete víc, ale nutno poznamenat, že kapacitně se nedaly všechny stihnout. některé z uvedených lokalit uklízeli dobrovolníci i mimo hlavní úklidový den, třeba pan Dofka ze Staré Orlové se sousedy a nebo děti ze základní a speciální školy Jarní z Orlové – Poruby.

Celkově se podařilo nasbírat od 31. března do 6. dubna 2024 5,87 tun odpadu. Za což patří obrovský dík všem, kteří na tom mají podíl. Chtěli bychom také poděkovat Městu Orlová, městské akciové společnosti SMO Orlová a za vynikající občerstvení také Colonialu na náměstí – ty obložené housky a koláčky byly fakt mňamka a dobrovolníci se jen olizovali.

Za pomoc také děkujeme Studentskému parlamentu a orlovskému Českému červenému kříži. I letos se k nám připojili orlovští bezdomovci, ti měli za úkol uklidit nepořádek v lesíku pod krytým bazénem na Rydultowské.

Kromě dospělých se do jarního úklidu zapojily i děti ze základní a speciální školy Jarní z Orlové – Poruby. Tímto děkujeme paní učitelce Marii Šidlové, která má velkou zásluhu na realizaci této akce s dětmi. zapojilo se neuvěřitelných 71 dětí! Jsme rádi, že máme v Orlové tak aktivní pedagogy a věříme, že bude paní Šidlová inspirací i pro své další orlovské kolegy – začít můžete třeba na jejím blogu.

Jak to v hlavní úklidové den vypadalo se můžete kouknout na krátký video sestřih od Petra, které najdete na našem YouTube kanále a také na reportáž televize iTVO Orlová.

Slovo na závěr

Na samý závěr bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat všem, kteří byli součástí jarní úklidové akce. Věříme, že se tato myšlenky začne opět šířit do povědomí orlovanů a na podzim se sejdeme ve větším počtu.

Rádi bychom vám také doporučili mobilní aplikaci MUNIPOLIS, která pomáhá nejen mapovat černé skládky a nepořádek, ale je také velmi užitečným pomocníkem pro komunikaci s úředníky v našem městě. Kdybyste si nevěděli rady, jak ji stáhnout, nebo jak ji používat, klidně se obraťte na Petra, ten vám rád ochotně poradí a pomůže.

Podrobnější článek o letošním úklidu naleznete na portálu eOrlová – informačním a kulturně společenském portálu města Orlová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *